První na trhu: software Autodesk pro simulaci vstřikování plastů nyní dostupný se zpětnou vazbou v reálném čase

Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, ohlásila uvedení softwaru Autodesk Simulation DFM (Design for Manufacturing) na trh. Je to první software pro simulaci vstřikování plastů s integrovanou zpětnou vazbou v reálném čase. Tento softwarový plug-in poskytuje návrhářům plastových dílů rychlý a jednoduchý způsob analýzy vyrobitelnosti, nákladů a dopadu na životní prostředí.

 

Software Autodesk Simulation DFM, který je postaven na technologii rovněž známé jako Projekt Krypton vyvinuté Autodesk Labs, je integrován v sadě aplikací Autodesk Product Design Suite a výborně spolupracuje zejména s řešením Autodesk Inventor, přičemž poskytuje komplementární technologii k softwaru Autodesk Simulation Moldflow. Software Autodesk Simulation DFM spolupracuje i s produkty jiných výrobců jako například Dassault, SolidWorks a PTC Creo pro podporu podniků pracujících v různorodých CADových prostředích.

 

„Se softwarem Autodesk Simulation DFM mohou konstruktéři plastových dílů navrhovat díly snáze vyrobitelné a přitom s nízkými náklady a minimálními dopady na životní prostředí,“ řekl Robert “Buzz” Kross, senior viceprezident divize Design, Lifecycle and Simulation ve společnosti Autodesk. „Uživatelé nepotřebují mít hluboké znalosti o simulaci, aby mohli využívat předností Autodesk Simulation DFM – software je velmi intuitivní a snadno integrovatelný do jakéhokoliv procesu navrhování.” 

Integrace zpětné vazby v reálném čase do procesů navrhování

S podporou technologie Autodesk Simulation Moldflow pro simulaci vstřikování plastů poskytuje Autodesk Simulation DFM zpětnou vazbu v reálném čase prostřednictvím všeobecně známých návrhových indikátorů již v okamžiku, kdy návrh teprve získává své tvary. Zelené, žluté a červené barevné odstíny označují na navrhovaném dílu místa potenciálních problémů z pohledu výroby, nákladů a dopadů na životní prostředí, a to průběžně v procesu navrhování. Kdykoliv software identifikuje potenciální problémy, návrhář získává explicitní informace v reálném čase o zdroji a lokaci daného problému, takže jej může eliminovat v nejranější fázi návrhového procesu.  

 

Protože Autodesk Simulation DFM spolupracuje s CAD aplikacemi napřímo, k jeho používání stačí jen minimální zaškolení. Je možné použít jej kdykoliv a nevyžaduje od uživatelů mnoho vstupních zadání o navrhované součásti. Zároveň kontinuálně aktualizuje výpočty a poskytuje zpětnou vazbu stejnou rychlostí, jakou uživatel stačí vytvářet svůj návrh.

 

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

 

Autodesk, Autodesk Vault a Autodesk Inventor jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Autodesk, Inc., ve Spojených státech a některých dalších zemích. Academy Award je registrovaná ochranná známka Akademie filmových umění a věd. Všechny ostatní názvy značek, produktů nebo ochranných známek náleží příslušným majitelům. Společnost Autodesk si vyhrazuje právo kdykoli bez upozornění pozměnit nabídku, specifikace a ceny svých produktů a služeb a nezodpovídá za typografické nebo grafické chyby, které se mohou v tomto dokumentu vyskytnout.

© 2012 Autodesk, Inc. Všechna práva vyhrazena.

 

 

Nahlásit problém

Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.