Autodesk na PŘEKONEJME BARIÉRY 2013

PŘEKONEJME BARIÉRY 2013

PŘEKONEJME BARIÉRY je letos již 11.ročníkem společného projektu FA ČVUT – Ústavu nauky o budovách – ateliéru Šestáková /www.fa.cvut.cz/, Pražské organizace vozíčkářů, o. s. /www.pov.cz/ a Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, o. s. /www.sons.cz/.

Cílem akce je budoucím technikům, architektům a designérům ukázat specifika pohybu osob s nejrůznějšími typy pohybového nebo zrakového omezení a současně potřebám těchto lidí co nejlépe porozumět. 

Společnost Autodesk je letošním sponzorem tohoto zážitkového semináře.

Na Překonejme bariéry zveme jak zkušené profesionály, tak i studenty středních průmyslových škol stavebních, vyšších uměleckých škol, vysokých škol technických a uměleckoprůmyslových 

Zájemci si na „překážkové dráze“ postavené z modelových místností (kabin WC, výtahů), chodeb a ramp budou moci vyzkoušet pohyb na různých typech ortopedických vozíků nebo se budou moci seznámit s problematikou zrakově postižených osob. Modelové prostředí akceptuje požadavky bezbariérové vyhlášky MMR č. 398/2009 Sb. Přímo na místě bude možnost diskutovat nejrůznější otázky jak s lidmi na vozíku a nevidomými, tak i s odborníky na různé aspekty tvorby bezbariérového prostředí.

Na snímku jsou záběry z předchozích ročníků

VÝSTAVA

Akci bude doplňovat výstava prací studentů FA ČVUT, ateliéru Šestáková, zpracovaných v rámci společného projektu a ilustrační výstava k základním principům bezbariérového navrhování. Rovněž výstavka vybraných Haptických modelů významných architektů Prahy, vytvořených studenty 1. ročníku fakulty, naznačí cestu ke vnímání nevidomými.

SOUTĚŽ o iPad

Ve vědomostní soutěži týkající se znalostí bezbariérové vyhlášky a souvisejících poznatků mohou účastnící vyhrát drobné ceny od firmy Bosch a iPad, který věnovala společnost Autodesk.

Soutěž probíhá v rámci workshopu 21.11. 16-18 h

WORKSHOP

Prezentace studentů

Součástí akce bude workshop, který nabídne prezentace studentů FA zaměřené na poznatky z mapování přístupnosti objektů v rámci seminárních prací.

Mapování přístupnosti

Uživatelský pohled, jednotnou metodiku mapování podporovanou MMR a zkušenosti z mapování přístupnosti představí doktorand a současně pracovník POV Ing. arch. Jan Tomandl.

Projektování bez bariér

Zástupce společnosti Autodesk, Ing. Filip Roller, Ph.D. představí software pro projektování staveb Autodesk Revit a jeho možnosti v oblasti návrhů úprav objektů a komunikací pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Galileo

Zástupce Ministerstva dopravy Ing. Martin Šunkevič pohovoří o vývoji evropského navigačního systému Galileo a některých relevantních aplikacích. 


Datum konání:

20. 11. 9:00 – 16:00 hod 

21. 11. 9:00 – 16:00 hod (Workshop 21. 11. Přístupnost objektů a komunikací 16:00 – 18:00 hod. )   

Místo konání: 

Akce se koná ve dvoraně FA ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice

Workshop v místnosti číslo 152 tzv. akvárium

Budova FA má bezbariérový přístup (vlevo podél hlavního vstupního schodiště) a bezbariérové zázemí.

                         


Máte dotaz? Kontaktujte nás! 

Redakce AutodeskClub autodeskclub@autodeskclub.cz 

Pořadatelé:

Ing. Marie Málková (POV) mobil: 739 071 616, malkova@pov.cz

Doc. Ing. arch. Irena Šestáková (FA ČVUT) mobil: 739 329 949

Mgr. Viktor Dudr (SONS) mobil: 777 722 783, dudr@sons.cz

Související články:

  • Autodesk na PŘEKONEJME BARIÉRY 2013
    Nahlásit problém

    Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.