Collection? Už jste slyšeli?

Sady produktů Autodesk / Autodesk Collections

 

Dnes vás seznámím s aktuální nabídkou produktů Autodesk. Toto téma vyhodnucuji jako důležité, jelikož mnozí z vás užívají kombinace softwarů jakými je AutoCAD a Revit či AutoCAD a Inventor. Samozřejmě nejsou vyloučeny další kombinace, kterých jsou desítky. Autodesk si je této skutečnosti vědom a snaží se nabídnout optimalizovanou nabídku pro tyto zákazníky. Jedná se o takzvané sady produktů či originálně collections.

 

V čem tkví výhoda těchto sad?

Pokud jste uživatel velkých produktů, tak si lehce vypočítáte výhodnost tohoto balíčku obsahující většinu produktů, které využíváte. Uživatel, který využívá pouze jeden produkt nemusí na první pohled spatřit potenciál této nabídky. Pojďme se tedy podívat, co takováto sada přináší malým a velkým uživatelům.

 

Znáte nabídku sad produktů od Autodesk?

 

Autodesk nabízí sady produktů určené speciálně pro stavebnictví a průmysl. V každé sadě produktů je obsažena kombinace nejpoužívanějších aplikací pro dané oblasti a mnoho dalších využitelných aplikací. Sady vám přináší koktejl produktů umíchaný právě pro vaši práci, ať jste architekt či statik.

 

Ale jaký je skutečný potenciál takovýchto sad?

Pravdou je, že na první pohled se může zdát výhodný pouze velkým uživatelů a menší uživatelé zanevřou nad touto možností, ale opak může být pravdou. V tomto článku se vyhnu cenovému porovnávání, jelikož každý uživatel využívá jiné kombinace produktů a sám si najde a spočítá optimální rozložení. Většina uživatelů platí každý produkt zvlášť a nebylo by relevantní zde představovat cenové bilance. Pouze pro hrubou představu nastíním následující situaci: pokud máte předplatné AutoCAD a Revit, tak se pro vás sada stává výraznou úsporou, a to bez zohlednění dalších produktů v sadě.  Ale podívejme se na jádro podstaty a výhodnosti této sady.

Pro jasnější demonstraci se zaměřím na představení balíčku pro stavebnictví. Většina uživatelů používající produkty AutoCAD či Revit má tyto produkty zakoupeny zvlášť a využívá pro svou práci jen tyto dva hlavní pracovní nástroje bez dalších propojení na další aplikace. Autodesk ovšem nabízí široké portfolio nástrojů určených pro analytické výpočty, simulace, sdílení a mobilní práci. Většina těchto nástrojů je součástí zmíněného balíčku. Ale hlavní výhodou je přítomnost i dalších velkých aplikací jako je AutoCAD Civil 3D, AutoCAD architecture, 3ds Max atd. Občas se vám stane, že potřebujete využít produkt, který momentálně nemáte zakoupeny. A to buď pro potřeby vizualizace , potřeby simulace dopravy atd. Samozřejmě, že si takovéto produkty nezakoupíte samostatně, jelikož se jedná o finančně náročné položky. Poté hledáte alternativy popřípadě cracknuté verze a již je váš komplexní projekt narušen možnou nekompatibilitou či rizikem z kradeného softwaru. A toto je právě ten okamžik, kdy na řadu přichází sada produktů Autodesk. V sadě máte obsažen veškerý nejpoužívanější software a nemusíte hledat jiné, či nelegální alternativy. A nemusíte je aktivně využívat každý den, aby se vám takový nákup vyplatil. V přiloženém obrázku můžete vidět, jak které produkty spolu spolupracují a jaké jsou možné kombinace využití. Autodesk sada uspokojí veškeré vaše požadavky ať už od prvotních hmotových návrhů a hrubých analýz až po detailní návrh nosné konstrukce včetně výpočtu a detailních analýz. Nezáleží, zda kreslíte malý rodinný dům či velký průmyslový objekt či liniovou stavbu. Nezáleží ani na tom, zda jste projektant, či manager projektu využívající pouze Navisworks. Vždy se v sadě najde několik nástrojů, které vám ulehčí práci. Můžete využívat cloudové služby či pracovat na cestách. Nejste vázán místem. Všechna data máte stále po ruce a máte je jak otevřít a zpracovat. Samozřejmostí je i přístup vždy k nejnovějším verzím. Buďte vždy na špici a podívejte se, co vám sady přináší a jaké je jejich využití právě pro vás.

 

Výhody collection pro každý segment v dalších článcích.

Další informace zde https://www.autodesk.cz/collections.

Nahlásit problém

Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.