Kniha: The future of making things

V červnu vyšla nová kniha společnosti Autodesk, ve které editor Tom Wujec zkoumá, jak nové technologie a nové způsoby navrhování přetvářejí to, co děláme, jak navrhujeme věci a jak dnes funguje moderní výroba od návrhu po realizaci.

Objevte, jak velké firmy, jako jsou například Nike, Tesla, Procter & Gamble, GE nebo a Arup navrhují automobily, budovy, spotřební zboží, luxusní zboží, oblečení nebo letadla.

Budoucnost tvorby ilustruje dopad nově vznikajících digitálních zachycování, výpočtu a vytváření technologií a jejich vliv na návrh a výrobu. Ukazuje také, jak nové komunity tvůrců mění dodavatelské řetězce, činí věci inteligentní, reagující a přizpůsobivé a jak řeší velké výzvy světa tím, že se dívají například do oblasti umění. Kniha ukazuje, jak vznikají vzájemně propojené systémy, materiály a energie. A v neposlední řadě, jakou roli v návrhu hraje lidské jednání.

Kapitola 1: Zachycování
Snímače zachycují fyzikální vlastnosti a chování objektů a převádějí je na dále využitelná data. Kamery, mikrofony, snímače tepla, laserové skenery a mnoho dalších snímacích technologií vidí, slyší a vyhledává věci v reálném světě a umisťují je do paralelního digitálního světa.

Kapitola 2: Výpočty
Návrháři řeší otázky budoucnosti vytvářením prototypů pro vizualizaci, testování a dokončení produktu. Výpočet poskytuje nové nástroje pro řešení problémů: Začněte se vstupy a použijte algoritmy k výpočtu inteligentních výstupů ve formě desítek, stovek nebo dokonce milionů digitálních prototypů.

Kapitola 3: Tvorba
Lidé od pradávna vytvářejí holýma rukama, jednoduchými nástroji, stroji a stále pomocí robotů: digitálně řízených přístrojů, které věrně a přesně vykonávají pokyny pro pohyb, ohýbání a tvarování materiálů. Samozzřejmě velkým tématem současného návrhového procesu je 3D tisk.

Kapitola 4: Kompozice
S omocí výpočetní techniky můžeme lépe porozumět detailním vlastnostem známých látek a používat je přesněji. Je také možné navrhnout nové materiály úplně od začátku, tak, aby naplnily požadované vlastnosti.

Kapitola 5: Společenství
Na celém světě začíná nová třída podnikatelů, umělců a návrhářů přistupovat k novým technologiím, snaží se experimentovat, vytvářet, učit se a sdílet data.  

Kapitola 6: Připojení
Vzhledem k tomu, že technologie umožňuje plynulé sdílení informací mezi lidmi, procesy a produkty, mohou být fáze návrhu, výroby a provozu propojeny do systémů. Můžeme vidět, modelovat a vypočítat tato spojení, abychom získali sofistikované pohledy obrazu, které propojují každý aspekt návrhu.

Kapitola 7: Volby
Pokud si něco dokážete představit, může to být v reálném světě. Tato pozoruhodná síla osvobozuje návrháře a tvůrce, aby se soustředili na rozhodnutí o tom, co by měli dělat – a proč to udělat. Rozvíjející se nástroje pomohou rozšiřovat lidské schopnosti a pomáhat lidstvu rozšiřovat své myšlenky.

Objednejte si knihu na Amazonu

 

 

Nahlásit problém

Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.