Monopost jako umělecké dílo. Britská firma čarovala s Autodeskem CFD

Malosériový ostrovní výrobce Briggs Automotive Company (BAC) si pro letošní Festival rychlosti v Goodwoodu připravil opravdovou lahůdku. Jednomístný karbonový model Mono se díky softwaru kalifornské společnosti převlékl do unikátního designu, který parafrázuje aerodynamiku vozu.

Britská firma vyrábějící sportovní automobily vytvořila tento konkrétní exemplář za použití softwaru Autodesk CFD (ten na základě výpočetní dynamiky kapalin pomáhá předvídat výkon produktu a optimalizovat návrhy). Pomocí něj na 3D modelech vizualizovali proudění vzduchu, což znázorňují atraktivní, barevné linky na jinak černě lakovaném monopostu. Od přídě se až k řidiči mírně rozšiřují zelené a modré proužky, zatímco na zádi jde o linie žluté a červené barvy.

Téměř 4 metry dlouhé auto váží jen 580 kg, což spolu s dvouapůllitrovým čtyřválcem o výkonu 305 koní zajišťuje zrychlení z nuly na 100 km/h pod 3 vteřiny. „Základem monopostu je skvělý design, a to je ostatně to nejdůležitější, čím se v BAC řídíme. Po tolika letech spolupráce s Autodeskem pro nás bylo potěšením sestrojit něco tak nádherného, jako je tento exemplář,“ říká k tomu jeden ze spoluzakladatelů a designový ředitel firmy Ian Briggs. „Je to bezpochyby jedno z nejpozoruhodnějších a nejsložitějších barevných schémat, která jsme kdy vytvořili. Nebýt softwaru od Autodesku a důmyslného řešení modelu Mono, těžko bychom udělali tak perfektní vůz. Fanoušci supersportů budou moci vidět auto na goodwoodském festivalu rychlosti a my už se nemůžeme dočkat, až lidem ukážeme, jak dobře ten monopost vypadá,“ uzavírá Briggs.

Zdroj: designboom.com

Nahlásit problém

Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.