Nejlepší zdroje pro práci s Inventorem – určené začátečníkům i profesionálům

Ať už Autodesk Inventor otevíráte poprvé nebo s ním pracujete léta, nějakou pomoc občas potřebujeme všichni. V dnešní době naštěstí na internetu seženete nepřeberné množství tutoriálů či návodů, odborné komunity nebo fóra, na kterých experti nabízejí své rady méně zkušeným uživatelům.

Nejlepším způsobem, jak zůstat v obraze ohledně Inventoru a všeho, co nabízí, je sledovat různé online platformy Autodesku či třetích stran. Abychom vám ale ušetřili hodiny hledání, dali jsme dohromady ty nejlepší zdroje do jednoho užitečného článku. Níže tak můžete najít zajímavé odkazy pokrývající širokou škálu od tutoriálů, přes videonávody až po profily na sociálních sítích.

Sociální sítě

Autodesk Inventor

S neustálým růstem významu sociálních sítí je Autodesk Inventor platformou, kde seženete nejvíc informací. Naleznete zde velké množství užitečných tipů či aktuální novinky, udržíte se tu v obraze ohledně termínů různých webinářů, nechybí ani zábavné příspěvky pro volný čas. Autodesk Inventor můžete sledovat na Facebooku, Instagramu či na Twitteru.

Inventor Luke

„Vynálezce Luke“ je z hlediska znalosti Inventoru doslova celebritou. V současné době dokončuje webinář pro začátečníky s pořadovým číslem 101, ale na jeho stránkách najdou nápovědu všichni. Luka navíc není specializovaný pouze na Inventor – nabízí spíš takový obsah, který je použitelný na více úrovních / platformách. Najdete ho na Facebooku.

Komunity

Inventor Forum

Na internetových fórech najdete odpověď doslova na jakoukoliv otázku a Inventor Forum není výjimkou – je to místo, kde se sdružují všichni skuteční odborníci a kde vám mohou pomoci s vašimi problémy. Ať už jde o instalaci, problémy s navrhováním či chcete-li se jen zeptat na něco ohledně Inventoru, jste tady na správném místě.

Inventor Blog

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně už víte, co je to Inventor Blog. Kromě aktualit zde píšou o zábavných nových technologiích či užitečných zdrojích, taktéž zveřejňují tipy a triky. Pokud vám vyhovuje podoba obsáhlejších písemných návodů, jste tu správně.

Video a kurzy

Autodesk University Online

I za předpokladu, že jste měli to štěstí a univerzitu absolvovali minulý rok, nebo se na to chystáte teprve letos, nelze se prakticky přihlásit do všech kurzů, které byste chtěli zkusit. Samostudiu se však meze nekladou – naštěstí pro vás je ale téměř každý kurz k dispozici online a i když většina z nich pravděpodobně nebude odpovídat přesně tomu, co jste hledali, můžete se zde přiučit lecčemu novému.

Autodesk Design Academy

Akademie nabízí množství tutoriálů a zdrojů přizpůsobené vaší konkrétní úrovni dovedností. Veškeré informace jsou přiřazeny k jednotlivým úkolům a snadno k dohledání v menu – tento zdroj vám tak umožní rychle a jednoduše se naučit ovládat nové nástroje a návrhové metody společnosti Autodesk.

TFI

Hledáte-li někoho, kdo ví o Inventoru téměř všechno a točí o tom videa, můžete přestat pátrat – právě jste takového člověka našli. Jmenuje se TFI, je to youtuber a nabízí množství tipů a triků v rámci aplikace Autodesk Inventor. Uživatele TFI můžete sledovat jak na YouTube, tak na sociální síti Twich.

Rob Cohee

Rob Cohee je doslova evangelistou společnosti Autodesk a stojí za dalším skvělým YouTube kanálem, na kterém najdete spoustu videí věnovaných základům práce s aplikací Autodesk Inventor.

Autodesk Inventor

Ano, dokonce i samotný Autodesk Inventor má svůj kanál na YouTube. Doporučujeme jej odebírat – jedná se totiž asi o nejlepší způsob, jak zůstat v obraze ohledně novinek.

Zapomněli jsme na nějaký užitečný zdroj informací o Inventoru? Dejte nám vědět.

Nahlásit problém

Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.