Nelegální software – je pokuta opravdu ta největší hrozba?

Problematika pirátství a porušování autorských práv je téma, které trápí všechny, kteří něco vytvářejí. Ať už se týká softwaru v případě Autodesku nebo o 2D a 3D dokumentaci v tom Vašem. My jsme se na tuto problematiku chtěli podívat i z jiného pohledu a zjistili jsme, že pokuta z využívání nelegálního softwaru je skoro ta nejmenší hrozba.

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč si někdo dá tu práci a vytvoří „cracknutou“ kopii softwaru a poskytne ji všem úplně zdarma?

Odpověď je velice jednoduchá. Veškerý „cracknutý“ software obsahuje i malý nechtěný dárek v podobě viru* nebo tzv. trojského koně**. S využíváním nelegálního softwaru otevíráte svůj počítač prakticky celému internetu, a každý kdo toho umí využít,Vám může odcizit citlivá data nebo dokonce přístupy k Vašemu bankovnímu účtu. Dokonce i špičkové antiviry neodhalí veškeré hrozby.

Podívejte se na video:

Je toto riziko úměrné částce, kterou lze ušetřit na používání nelegálního softwaru? My si myslíme, že ne. Pokud s námi souhlasíte a chtěli byste se dozvědět více, využijte náš kontaktní formulář.

Jméno a příjmení*:

Email*:

Telefon:

Firma:

Prodejce:

 

Získejte e- book s 11 tipy  a  trial Autocad LT zdarma

 

 

 

 

 

* Jako virus se v oblasti počítačové bezpečnosti označuje program, který se dokáže sám šířit bez vědomí uživatele. Pro množení se vkládá do jiných spustitelných souborů či dokumentů. Takový program se tedy chová obdobně jako biologický virus, který se šíří vkládáním svého kódu do živých buněk. V souladu s touto analogií se někdy procesu šíření viru říká nakažení či infekce a napadenému souboru hostitel.

** Trojský kůň je uživateli skrytá část programu nebo aplikace s funkcí, se kterou uživatel nesouhlasí (typicky je to činnost škodlivá). Název Trojský kůň pochází z antického příběhu o dobytí Tróje.


 

Nahlásit problém

Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.