Odevzdáváte projekty včas a máte přehled o svých nákladech? ANO? Tak tento článek NEČTĚTE!

Zdá se vám titulek odvážný? Máte pravdu, ale odpovězte si sami, z jakého důvodu jste článek otevřeli.

V dnešní době jsou tři písmena BIM jakousi modlou a světlou budoucností, kterou nám všichni okolo slibují. Ale co BIM konkrétně přinese vám nebo vaší společnosti? My jsme přesvědčeni, že díky kombinaci správného použití metodiky BIM a vhodného softwaru můžete optimalizovat své náklady a navíc získat lepší kontrolu nad samotným projektem. Kontrolou nad projektem je myšlena dokonalejší spolupráce jednotlivých projektantů a profesantů, která vede k efektivnější a rychlejší práci.

Podívejte se na VIDEO:

Pokud myšlenku metodiky BIM zlehčíme, můžeme říci, že se skládá ze dvou hlavních součástí:

  1. 3D model, který obsahuje parametrické objekty. Na základě tohoto 3D modelu se specifikovanými parametry získáme kompletní přehled o stavbě v podobě harmonogramu, výkazu výměr atd. Kompletní kontrolu nad takto komplexním 3D model můžete získat pomocí aplikací Autodesk Revit a Autodesk Navisworks, které jsou součástí Autodesk Sady aplikací. Sada aplikací pro architekturu a stavebnictví obsahuje i další produkty, která vám pomohou s vaší prací, více o  Sadě aplikací pro architekturu a stavebnictví ZDE


2. Centrální sdílené úložiště veškerých dat. Přistup k datům je stejně důležitý jako jejich samotná tvorba a vychází z myšlenky „jediného zdroje pravdy“. Je naprosto nezbytné, aby všichni spolupracovníci měli přístup vždy k aktuálním datům a jistotu, že pracují na správné aktuální verzi souboru. Komplexní správu veškerých dat spojených s projektem Vám zajistí Autodesk BIM 360 Team nebo Autodesk BIM 360 Docs.

Zajímá vás BIM a chcete se dozvědět více? Napište nám


 

 

Nahlásit problém

Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.