Připravte se na vodu: skládací kajak ve Fusion 360

Vyrazit na vodu? Super. A jak budu loď převážet? A skladovat? S řešením pomohl Fusion 360!

Skládací kajak Oru Kayak je nápadem Antona Willise, nadšeného kajakáře a architekta, který měl problémy se skladováním vlastního mořského kajaku. Po přečtení článku o origami se Anton začal zabývat myšlenkou vyrobit loď z vysoce pružného materiálu, který by se dal složit do malého prostoru.

„Hlavní myšlenkou je, aby se voda stala pro všechny dostupnější“, říká Andy Cochrane. To znamená přitáhnout nováčky na vodu a zároveň i vyrábět pro zkušené jezdce. Novější řada Coast je konstruována pro větší stabilitu ve větších vlnách, oproti tomu Beach je pro rekreační vodáky, je lehčí a rychle sestavitelná.

Fusion 360 je nedílnou součástí konstrukčního procesu. „Začali jsme jej používat, pro návrh a konstrukci částí kajaku,“ dodává Anton Willis. “ Nyní připravujeme nové vstřikovací formy, opět pomocí Fusion 360.“

„Jednotlivé části musíme vyrábět efektivně při udržení pevnosti a estetiky výrobku – čistě a jednoduše,“ říká Willis. Pro kombinování těchto požadavků je nutné mít software, který je přesný, ale dovoluje flexibilní a intuitivní modelování v 3D prostoru.

V průběhu pěti let, Willis vyzkoušel 25 různých verzí, než konečně vytvořil prototyp, s kterým byl spokojený. V roce 2012 získal kajakářský start up 600 000 USD od podporovatelů na základě reklamní kampaně.To umožnilo Willisovi a přátelům založit vlastní společnost. V posledním roce se tým rozrostl na 10 členů, kteří pracují v konstrukci, prodeji a marketingu.

Společnost dodala své první objednávky zákazníkům v květnu 2013 a od té doby každý rok více než zdvojnásoboval svůj obrat a příjmy. Do dnešního dne prodala více než 10 000 lodí.

Úroveň požadovaných detailů by se mohla zdát nemístná, ale Willis věří, že odměna ve formě spokojených zákazníků za to stojí. Posledních 20% designu výrobku zabere 80% procent celkového konstrukčního času. V současnosti je úsilí společnosti nasměrováno na zvýšení objemu výroby a prodeje.

„Díky Fusionu 360 tak můžeme dosáhnout kvalitního cíle!“

Více o Oru Kayak na oficiálním videu Autodesk zde.

Článek je přeložen a upraven z http://www.autodesk.com/products/fusion-360/blog/oru-kayak-design-get-people-paddling/

převzato z http://awgraph.autodeskclub.cz/2017/03/31/jak-na-kajak/

Nahlásit problém

Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.