reSite 2017: In/visible City

<video v článku> Jedna z najzajímavějších akcí letošní „konferenční sezóny“ bude hostit také slavnou japonskou architektku Kazuyo Sejima.
Dalších 40 odborníků z celého světa představí v dalších přednáškách a diskusích současný pohled na architekturu města.


Posláním reSITE je propojovat významné aktéry z nejrůznějších oborů, podporovat jejich vzájemnou spolupráci a budovat odolná a konkurenceschopná města příjemnější pro život příští generace.

#reSITE2017 se zaměří na to, co není vidět, a přesto určuje podobu města. Co to přesně znamená? Fascinuje nás anatomie měst. To, jak se infrastruktura promítá do designu. Jak se projevují vitální systémy města v architektuře a městské krajině. Budeme se zabývat vším, co dělá město funkčním, co pohání ekonomiku a spotřebovává podstatnou část městských rozpočtů, ačkoli to není vidět na povrchu – například technické infrastruktury, jako voda. Ukážeme kvalitní městská prostranství, úchvatné budovy, mezilidské sítě a procesy participace, které spoluutvářejí podobu měst budoucnosti. Představíme nejkvalitnější a oceněné projekty, zaměříme se na styčné body infrastruktur se soukromým developmentem, na zapojení občanů a chytrá řešení.

reSITE 2017: In/visible City se uskuteční 22.-23. června ve Foru Karlín v Praze.
Registrace jsou již nyní spuštěny na www.resite.cz

Nahlásit problém

Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.