Tištěný most od studia MX3D

<Video v článku>. Představujeme unikátní projekt tištěného mostu, který v centru Amsterodamu navrhlo studio MX3D, modeloval Joris Laarman v software Autodesku. První 3D tištěný ocelový most, který obletěl svět, ukazuje cestu od návrhu po 3D tisk.

Most charakterizuje složitá geometrie, kterou navrhovalo studio Jorise Laarmana.Pevně věřím v budoucnost digitální výroby a zároveň lokální výroby v ‚nové řemeslo‘. Tento most jasně ukazuje, že 3D tisk proniká do výroby funkčních objektů o velkém měřítku a také do oblasti udržitelných materiálů a přitom dovoluje nevídanou svobodu formy,“ říká designér projektu Joris Laarman na webové stránce projektu MX3D.com.
Symbolika mostu vytváří dokonalou metaforu spojení toho nejlepšího z mostu budoucnosti a starého města.“Technologický webový magazín CNET uvádí, že Laarman vytvořil dva typy 3D tiskáren, které most „vykreslí“. Jsou to MX3D-Resin a MX3D-Metal čili MX3D-pryskyřice a MX3D-kov.

„Tento most bude ukazovat, jak 3D tisk nakonec vstoupí do světa velkých měřítek, funkčních objektů a udržitelných materiálů a současně umožní bezprecedentní svobodu tvaru. Symbolika mostu je krásnou metaforou, která propojuje technologii budoucnosti se starým městem tak, aby přinesla to nejlepší z obou světů.
MX3D pracuje s průmyslovými roboty s více osami nástroje 3D tisku a přizpůsobil software tak, aby mohly tisknout kovy, plasty a kombinace materiálů v jakémkoli formátu. pokročilá technika bude nákladově efektivní a škálovatelná a nabídne kreativní robotické řešení pro umění, konstrukci a další.
Image courtesy of MX3D / Adriaan de Groot
Nahlásit problém

Něco na této stránce nefunguje? Dejte nám vědět a my to obratem napravíme.